Pētniecības projekta “Digitālā platforma ilgtspējīgas izglītības un darba tirgus sabalansēšanai, ieviešot zaļās programmatūras principus” īstenošanas uzsākšana
2024. gada 4.jūlijā starp IT kompetences centru un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru tika noslēgts līgums par projekta “Informācijas un komunikācijas kompetences centrs zaļu produktu pētījumiem”, id. Nr. 1.2.1.2.i.2/1/24/A/CFLA/006, īstenošanu.
Projekta mērķis paredz līdz 2026. gada beigām nodrošināt finansējuma pieejamību vismaz 20 tādu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomas jaunu produktu, tehnoloģiju un pakalpojumu izstrādei, kas veicina zemu oglekļa emisiju ekonomiku, noturību pret klimata pārmaiņām vai pielāgošanos tām,piesaistot vismaz 2 milj. EUR privāto līdzfinansējumu inovāciju ieviešanā.
2025.gada 30. maijā Erda Group pētniecības projekta pieteikums “Digitālā platforma ilgtspējīgas izglītības un darba tirgus sabalansēšanai, ieviešot zaļās programmatūras principus” tika iesniegts izvērtēšanai Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā IT kompetences centra projekta “Informācijas un komunikācijas kompetences centrs zaļu produktu pētījumiem” 2. atlases kārtas ietvaros.
2025. gada 19. jūnijā Centrālā finanšu un līgumu aģentūra apstiprināja pētniecības projektu zinātniskajā virzienā “Digitālie risinājumi zaļai un ilgtspējīgai ekonomikai” un piešķīra pētniecības projekta īstenošanai atbalstu 171 100.00 EUR apmērā.
Pētniecības projekta īstenošana tiks uzsākta ar 2025. gada 1. jūliju. Tā mērķis ir izveidot un attīstīt ilgtspējīgu, energoefektīvu un daudzfunkcionālu EdTech platformu “Nākotnes Darbs” (www.nakotnesdarbs.lv), kas nodrošina efektīvu, datu balstītu sasaisti starp izglītības iestādēm un darba tirgu. Platforma kalpos kā videi draudzīgs un lietotājam pielāgojams risinājums, kas atbalsta mācību procesa modernizāciju, CO₂ emisiju samazināšanu IKT infrastruktūrā un zaļo digitālo inovāciju ieviešanu. Tā piedāvās personalizētus ieteikumus prasmju attīstībai, uzlabos izglītības atbilstību darba tirgum un stiprinās Latvijas konkurētspēju globālajā EdTech un zaļās tehnoloģijas tirgū.
Pētniecības projekta ietvaros paredzēts rūpnieciskais pētījums un eksperimentālās izstrādes daļa, kuras laikā paredzēti šādi darba uzdevumi:
1. Platformas paplašināšana un ilgtspējīgas funkcionalitātes attīstīšana. 2. Darba sludinājumu datu ievākšana un apstrāde (ar zaļās IT pieeju). 3. Datu analīze un standartizēšana ar vides ietekmes optimizāciju. 4. Universitāšu programmu un darba tirgus saskaņošana. 5. Interaktīva karjeras plānošanas rīka izstrāde. 6. Tirgus paplašināšana un internacionalizācija ar zaļās IT fokusu. 7. Pilotprojekta realizācija un sadarbība ar partneriem.
Projektu līdzfinansē Atveseļošanas fonds Darbības programmas “Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 1.2. reformu un investīciju virziena "Energoefektivitātes uzlabošana" 1.2.1.2.i. investīcijas "Energoefektivitātes paaugstināšana uzņēmējdarbībā (ietverot pāreju uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu siltumapgādē un pētniecības un attīstības aktivitātes (t. sk. bioekonomikā))" 1.2.1.2.i.2. pasākuma "Inovatīvu produktu un tehnoloģiju izstrāde" ietvaros.